Start    Historie    Medlemmer    Billeder    Discografi    Hør Teenmakers    Spilleplan    Min historie    Plader til salg       

ÅR-MD-DAG SPILLESTED BY TID BEMÆRKNING
1964 – 2 - 8 HEDEHUSENE UNGDOMSKLUB HEDEHUSENE    
1964 – 2 – 15 JUVI CLUB RAKLEV HALLEN 20:00 – 1:00 MED RAIDERS
1964 – 3 – 7 GLUMSØ UNGDOMSKLUB GLUMSØ    
1964 – 3 – 14 RINGSTED UNGDOMSKLUB RINGSTED    
1964 – 4 – 4 HUNDESTED ELEVFORENING HUNDESTED    
1964 – 4 – 5 SM-CLUB HOT CIRCLE - HOTEL CASINO RINGSTED 19:00 - 24:00 MED BOOZERS-BEATMAKERS-MELODY STRINGERS-SPOTLIGHTS-JAILROCKERS-WHISPERS-FLAMES- VICITORS-SHEEDONS-GAINTS
1964 – 4 - 11 TORUD UNGDOMSKLUB TORUD    
1964 – 4 – 24 HOLME-OLESTRUP IDRÆTSFORENING HOLME-OLESTRUP 20:00 – 1:00  
1964 – 5 – 23 HUNDESTED ELEVFORENING HUNDESTED    
1964 – 5 - 30 VINDINGE FORSAMLINGSHUS - VINDINGE IDRÆTSFORENING VINDINGE
v/ROSKILDE
   
1964 – 8 - 18 UDSIGTEN STRØBY    
1964 – 9 - 19 UDSIGTEN STRØBY    
1964 - 10- 17 CLUB BETHOVEN – LANGTVED FÆRGEKRO LANGTVED 20:00 – 1:00  
1964 – 11 - 21 CLUB BETHOVEN – LANGTVED FÆRGEKRO LANGTVED 20:00 – 1:00  
1964 CLUB BEATLES     HAR KUN EN KVITERING
1964 – 11 - 24 CLUB HOT CIRCLE
ANLÆGSPAVILLIONEN
RINGSTED 19:00 – 23:00 MED THE BOOZERS
1964 – 12 - 5 STRØBY UNGDOMSKLUB STRØBY    
1964 – 12 - 17 RINGSTED UNGDOMSSKOLE RINGSTED    
1965 – 1 – 17 SM I BEAT MUSIK-
CLUB HOT CIRCLE-
HOTEL CASINO
RINGSTED 18:00 – 24:00 MED FLAMES-BELLIES-ZOOROZ-STAMPERS-BUGBEETS-DEVONS-CENTAURES-ROLLING THUNDER-BEATMAKERS-AMOIRE-MISSILS-MELODY STRENGERS-PARROTS-SCHREAMING SHOUTS-BLUE SVINGERS
1965 – 1 - 31 SKOVSØHUS SORØ    
1965 - 2 - 28 RIF FASTELAVNSFEST
RINGSTED IDRÆTSFORENING
RINGSTED 18:00 - 24:00  
1965 – 3 - 9 ANLÆGSPAVILLIONEN RINGSTED 20:00 - 24:00 ROLLING STONES INDLEDNINGS RUNDE
1965 – 3 - 21 HOTEL ROAR ROSKILDE 19:00 - 0:45; SEMIFINALE ROLLING STONES – PER FRA BOOZERS SPILLEDE ISTEDET FOR ARNE
1965 – 4 - 3 ALLESØ HALLEN ALLESØ GYMNASTIKFORENING ALLESØ - FYN 20:00 - 1:00 MED SPACEMAKERS
1965 – 4 - 17 HOTEL SIESTA – GLOSTRUP IDRÆTSKLUB GLOSTRUP 20:00 – 1:00  
1965 – 4 - 24 SLAGELSE HALLEN – S.I.K.S. SLAGELSE SLAGELSE 21:00 – 2:00 MED SPACEMAKERS
1965 – 5 - 1 OTTERUP HOTEL – OTTERUP HÅNDBOLDKLUB OTTERUP 20:00 – 1:00 MED BARONETS
1965 – 5 - 2 SKOVSØHUS SORØ 16:00 – 21:00 MED FLAMES - SPOTLIGHTS - DEVONS
1965 – 5 - 8 AUKTIONSHALLEN – PRÆSTØ BOLDKLUB PRÆSTØ 20:00 – 1:00  
1965 – 5 - 29 INDUSTRIFORENINGEN – IDRÆTSKLUBBEN SPORT HELSINGØR 20:00 – 2:00  
1965 – 6 - 5 UBBERUD FORSAMLINGSHUS – UBBERUD IDRÆTSFORENING UBBERUD - FYN 22:00 – 3:00  
1965 – 6 - 26 STIGE KRO – STIGE BOLDKLUB STIGE 20:00 – 1:00  
1965 – 7 – 10 ALLESTED FORSAMLINGSHUS – ALLESTED IDRÆTSFORENING ALLESTED 21:00 – 2:00  
1965 – 7 – 11 VENDSYSSELS PLANTAGE LØKKEN SOMMERFESTIVAL LØKKEN LØKKEN 20:00 – 24:00 2 NUMRE OM EFTERMIDDAGEN
1965 – 7 - 17 SVALLERUP – BJERRE IDRÆTSFORENING SVALLERUP - BJERRE    
1965 – 8 – 14 SKAARUP KRO – SKAARUP BOLDKLUB SKAARUP 21:00 – 2:00  
1965 – 8 – 28 ÅLBÆK FORSAMLINGSHUS – TJÆREBORG BEAT CLUB BRAMMINGE 20:00 – 3:00 MED MAFIA GROUP
1965 – 9 – 25 CASINO – CLUB HOT CIRCLE RINGSTED 20:00 – 24:00  
1965 – 10 - 2 CLUB YOUNG CIRCLE – SKÆLSKØR LYSTSKOV SKÆLSKØR 1 SET MED THE SPOTNICKS
1965 – 10 – 9 ÅLBÆK FORSAMLINGSHUS – TJÆREBORG BEAT CLUB BRAMMINGE 20:30 – 3:00  
1965 – 10 – 30 NR.BROBY FORSAMLINGSHUS – NR.BROBY BOLDKLUB NR.BROBY 20:00 – 1:00  
1965 – 11 – 6 ÅLBÆK FORSAMLINGSHUS – TJÆREBORG BEAT CLUB BRAMMINGE 20:30 – 3:00  
1965 – 11 – 20 TOMRUDS MUSICHALL FÅBORG 19:30 – 24:00  
1965 – 11 – 21 TOMRUDS MUSICHALL FÅBORG 14:30 – 18:30  
1965 – 12 – 3 METROPOL STRØGET – KONSERVATIVE HANDELSELEVER KØBENHAVN 21:00 – 1:00  
1965 – 12 – 11 HOTEL SKJERN – SKJERN TEEN CLUB SKJERN 20:00 – 1:00  
1965 – 12 – 26 ÅLBÆK FORSAMLINGSHUS – TJÆREBORG BEAT CLUB BRAMMINGE 20:30 – 3:00  
1966 – 1 – 8 CLUB HOT CIRCLE – POSTGÅRDEN RINGSTED 20:00 – 1:00 MED THE DEEJAYS & FIVE-O-FOUR
1966 – 1 – 14 BORGERNES HUS – NØRREPORT KØBENHAVN 21:00 – 1:00  
1666 – 1 – 22 GÆSTGIVERGÅRDEN BRENDERUP - BRENDERUP IDRÆTSKLUB BRENDERUP 20:00 – 1:00  
1966 – 1 – 30 SJÆLLANDSMESTERSKABET CASINO – RINGSTED RINGSTED 16:00 - 24:00 DER VAR 36 BANDS, VI SPILLEDE SOM NR 28 VI SPILLEDE 3 NUMRE
1966 – 2 – 10 TEENAGE MODE DANSANT – POSTGÅRDEN RINGSTED RINGSTED 20:00 – 24:00 MED DIRCH JOCHOUMS GROUP
1966 – 2 – 17 TEENAGE MODE DANSANT – HOTEL ISSEFJORDEN HOLBÆK 20:00 – 24:00 MED DIRCH JOCHOUMS GROUP
1966 – 2 – 18 TEENAGE MODE DANSANT – MØLLEBAKKEN KALUNDBORG 20:00 – 24:00 MED DIRCH JOCHOUMS GROUP
1966 – 2 – 19 SATURDAY BALL – KB HALLEN KØBENHAVN 1 SET MED PRETTY THINGS – THEM – THOSE - RED SQUARES – THE STRANGERS – JOLLY BOYS – KENNY & THE STRINGERS – SEVEN NINE THIRTEEN
1966 – 2 – 25 TEENAGE MODE DANSANT – HOTEL KØBENHAVN HILLERØD 20:00 – 24:00  
1966 – 2 – 26 KB HALLEN – DANMARKSMESTERSKABET KØBENHAVN 3 NUMRE BAGEFTER VAR VI I KVIK ROKLUB HVOR VI SPILLEDE
1966 – 3 – 3 TEENAGE MODE DANSANT – FÆRGEKROEN FREDERIKSSUND 20:00 – 24:00  
1966 – 3 – 5 GANLØSE KRO GANLØSE    
1966 – 3 – 5 RESTAURANT SIESTA GLOSTRUP    
1966 – 3 – 6 BEAT TOWN – HOTEL DALGAS BRANDE    
1966 – 3 – 11 TEENAGE MODE DANSANT - HOTEL KORSØR KORSØR 20:00 - 24:00  
1966 – 3 – 17 TEENAGE MODE DANSANT - HOTEL ROAR ROSKILDE 20:00 - 24:00  
1966 – 3 – 19 CLUB ROCKETS – FORSAMLINGSBYGNINGEN HORSENS 20:00 – 1:00  
1966 – 3 – 26 NØRRE BROBY FORSAMLINGSHUS – NØRRE BROBY BOLDKLUB NØRRE BROBY 20:00 – 1:00  
1966 – 3 – 27 SKJERN TEEN CLUB – SKJERN HOTEL SKJERN 15:00 – 18:00  
1966 – 4 – ?? PLADEINDSPILNING-ECCO RECORDS GREVE STRAND   "YOU'LL BE MINE" & "it won't be wrong"
1966 – 4 – 3 RYTTERKROEN ALS ALS 15:00 – 18:30, 19:15 – 24:00  
1966 – 4 – 7 YOUNG PEOPLE’S BALL – KB HALLEN KØBENHAVN 20:00 – 2:00 MED THE YARDBIRDS – BEEFEATERS - JOE E CARTER - BEEFEATERS -HITMAKERS – WEEDONS – STOKE SECT – BLACKPOOLS – MELVIS – ROCKING GHOST - BOOTJACKS
1966 – 4 – 10 BEAT CLUB - POSTGÅRDEN RINGSTED 20:00 – 24:00 HITMAKERS & BELLIES
1966 – 4 – 15 BORGERNES HUS – KONSERVATIV UNGDOM KØBENHAVN 20:00 – 1:00  
1966 – 4 – 16 RINGSTED HALLEN – RIF RINGSTED RINGSTED 20:00 – 1:00 MED ZOOROZ
1966 – 4 – 18 JOMFRUBURET KØBENHAVN 19:45 – 24:00  
1966 – 4 – 19 JOMFRUBURET KØBENHAVN 19:45 – 24:00  
1966 – 4 – 20 JOMFRUBURET KØBENHAVN 19:45 – 24:00  
1966 – 4 - 26 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 HITMAKERS
1966 – 4 - 27 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 HITMAKERS
1966 – 4 - 28 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 SHAKERS
1966 – 4 - 29 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 HITMAKERS
1966 – 4 - 30 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 P.BELLI & LES RIVALS - BETHOVENS
1966 – 5 - 1 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 P. BELLI & LES RIVALS
1966 – 5 - 2 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 P. BELLI & LES RIVALS
1966 – 5 - 3 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 P. BELLI & LES RIVALS
1966 – 5 - 4 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 CARAVANS
1966 – 5 - 5 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30  
1966 – 5 - 6 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30  
1966 – 5 - 7 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 LIONS
1966 – 5 - 8 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30  
1966 – 5 - 9 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30  
1966 – 5 - 14 SØNDERSØ KRO SØNDERSØ FYN 20:00 – 1:00  
1966 – 5 - 15 RESTAURANT MARIELUND KOLDING 20:00 - 24:00  
1966 – 5 - 23 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 MED HOLLIES
1966 – 5 – 29 BEATCLUB - POSTGÅRDEN RINGSTED 20:00 - 1:00 MED SIR.HENRY
1966 – 6 – 4 DYRESKUEPLADSEN RINGSTED RINGSTED 15:45 2 X 20 MIN
1966 – 6 – 11 SOMMERFEST BAG ROSKILDEHALLEN ROSKILDE 19:00 – 24:00 MED SHOUTS
1966 – 6 – 12 HIT HOUSE – FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:30 – 23:30  
1966 – 6 – 13 JOMFRUBURET KØBENHAVN 19:45 – 24:00  
1966 – 6 – 14 JOMFRUBURET KØBENHAVN 19:45 – 24:00  
1966 – 6 - 18 DROP INN - BONDEGÅRDEN HORNBÆK 21:00 – 2:00 MED CLIFF BENNET – CARETAKERS – SOMEONES – MELVIS – BLACK SOULS
1966 – 6 – 25 MERLØSE FESTEN – ST. MERLØSE UNGDOMSFORENING -IDRÆTSPLADSEN ST. MERLØSE 20:00 – 1:00  
1966 – 7 - 2 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 P. BELLI & LES RIVALS
1966 – 7 – 9 RINGRIDERFEST SØNDERBORG SØNDERBORG 20:00 – 1:00  
1966 – 7 – 10 RINGRIDERFEST SØNDERBORG SØNDERBORG 20:00 – 1:00  
1966 – 7 – 11 RINGRIDERFEST SØNDERBORG SØNDERBORG 20:00 – 1:00  
1966 – 7 – 12 RINGRIDERFEST SØNDERBORG SØNDERBORG 20:00 – 1:00  
1966 – 7 - 21 DROP INN - BONDEGÅRDEN HORNBÆK    
1966 – 7 - 23 GILLELEJE      
1966 – 8 - 1 VALHALLA - BAKKEN KØBENHAVN 19:00 - 23:45  
1966 – 8 - 2 VALHALLA - BAKKEN KØBENHAVN 19:00 - 23:45  
1966 – 8 - 3 VALHALLA - BAKKEN KØBENHAVN 19:00 - 23:45  
1966 – 8 - 4 VALHALLA - BAKKEN KØBENHAVN 19:00 - 23:45  
1966 – 8 - 5 VALHALLA - BAKKEN KØBENHAVN 19:00 - 23:45  
1966 – 8 - 6 VALHALLA - BAKKEN KØBENHAVN 19:00 - 23:45  
1966 – 8 - 7 VALHALLA - BAKKEN KØBENHAVN 19:00 - 23:45  
1966 – 8 - 24 VALHALLA – BAKKEN KØBENHAVN    
1966 – 8 – 25 VALHALLA – BAKKEN KØBENHAVN    
1966 – 8 – 26 VALHALLA – BAKKEN KØBENHAVN    
1966 – 8 – 27 VALHALLA – BAKKEN KØBENHAVN    
1966 – 9 – 1 GEELS KRO HOLTE 21:15 – 22:15  
1966 – 9 – 3 HERLEV UNGDOMSKLUB HERLEV 20:00 – 24:00  
1966 – 9 – 8 ØSTRUP KRO ØSTRUP HIMMERLAND 20:00 – 24:00  
1966 – 9 – 10 VREDSTED FORSAMLINGSHUS – VREDSTED GYMNASTIKFORENING VREDSTED V/ SKIVE 21:00 – 2:00  
1966 – 9 – 11 HIT CLUB – DØVEHUSET HERNING HERNING 20:00 – 24:00 MED THEM U.K.
1966 – 9 – 11 KAROLINE MÆLKEPOP ÅLBORG 14:00 – 18:00  
1966 – 9 – 16 ANLÆGSPAVILLIONEN SLAGELSE 20:00 – 24:00  
1966 – 9 – 17 BEATCLUB - POSTGÅRDEN RINGSTED 20:00 – 1:00  
1966 – 9 – 24 SOH POPKLUB – GRAND HOTEL FREDERIKSVÆRK 19:00 – 24:00 1 X 45 MIN
1966 – 9 – 24 RØDOVRE STATSSKOLE RØDOVRE 19:30 – 0:30 1 X 45 MIN
1966 – 9 – 28 HIT HOUSE – FREDERIKSBERG KØBENHAVN   RED SQYARES . SIR. HENRY - THE SHELLY - JOE E. CARTER - CLIDOWS
1966 – 10 – 1 HIT CLUB ÅLBORG 20:00 – 1:00  
1966 – 10 – 2 PG KLUB – HOTEL PHØNIX BRØNDERSLEV 20:00 – 0:30  
1966 – 10 – 8 GEELS KRO HOLTE 21:00 – 2:00  
1966 – 10 – 9 UNGDOMSKLUBBEN SORGENFRIVANG VIRUM 14:00 – 18:00  
1966 – 10 – 12 PLADEINDSPILLNING – METRONOME KØBENHAVN   ”A TASTE OF HONEY” &”BABY DON’T CRY”
1966 – 10 - 15 CLUB A GO GO – DANSEHALLEN KØDBYEN KØBENHAVN   MED JAVALINS – JOE E. CARTER
1966 – 10 - 17 FOTOGRAFERING KØBENHAVN   PLADECOVER TIL “A TASTE OF HONEY”
1966 – 10 - 22 GEELS KRO HOLTE 20:00 – 22:50  
1966 – 10 - 23 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30  
1966 – 10 - 29 INDUSTRIFORENINGEN HELSINGØR 20:00 – 1:00  
1966 – 10 - 30 BEAT HOUSE ANLÆGSPAVILLIONEN RINGSTED 16:00 – 21:00  
1966 – 11 - 5 PEA-COCK POP CLUB - SKALBJERG KRO SKALBJERG - FYN 20:00 – 1:00  
1966 – 11 - 12 RESTAURANT SIESTA GLOSTRUP 20:00 – 1:00  
1966 – 11 - 13 KAROLINE MÆLKEPOP ÅLBORG 14:00 – 18:00  
1966 – 11 - 13 PG KLUB – HOTEL PHØNIX BRØNDERSLEV 20:00 – 0:30 MED CHRIS BØRGE & THE STRANGERS
1966 – 11 - 19 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 TAGES - LEA & STEP BY STEP - DEFENDERS - LES MISERABLES
1966 – 11 - 20 BEAT HOUSE - ANLÆGSPAVILLIONEN RINGSTED 17:00 – 21:00 MED TAGES
1966 – 11 - 25 BEAT HOUSE - ANLÆGSPAVILLIONEN SLAGELSE 20:00 – 24:00  
1966 – 11 - 26 HELL HOUSE HOTEL PHØNIX SKÆLSKØR 21:00 – 1:00  
1966 – 11 - 27 HELL HOUSE - HOTEL PHØNIX SKÆLSKØR 15:00 – 19:00  
1966 – 11 - 27 BEAT HALL - FJORDVILLA ROSKILDE 20:00 – 22:00 MED RED SQUARES & LES MISERABLES
1966 – 12 - 2 RESTAURANT MARIELUND KOLDING 20:00 – 24:00  
1966 – 12 - 3 DANSESKOLEN STRUER 20:00 – 1:00  
1966 – 12 - 4 BOOM DANCING ÅRHUS 14:30 – 17:30, 19:30 – 23:30  
1966 – 12 - 8 FALKONERCENTERET FREDERIKSBERG KØBENHAVN   MED HOLLIES – PETER BELLI – ROCKING GHOST – SCARLETS – STEP BY STEP
1966 – 12 - 10 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 DEFENDERS - HITMAKERS - GEMINI 5
1966 – 12 - 10 STAR CLUB - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 24:00 – 4:30  
1966 – 12 - 17 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:30 WISHFUL THINKING - LOLLIPOPS - VOCES
1966 – 12 - 17 STAR CLUB - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 24:00 – 4:30  
1966 – 12 - 31 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 18:00 – 22:00 MED RED SQUARES - STOKE SECT
1966 – 12 - 31 GEELS KRO HOLTE   MED RED SQUARES
1967 – 1 -7 LEMVIG UNGDOMSGÅRD LEMVIG 20:00 – 1:00  
1967 – 1 - 8 BEAT HOUSE - ANLÆGSPAVILLIONEN RINGSTED 17:00 – 21:00 MED PETER BELLI & FOUR WAYS
1967 – 1 - 8 HELIONS CLUB - HOTEL SIESTA GLOSTRUP 20:00 – 21:00 45 MIN – MED BEATMAKERS & SEVEN NINE THIRRTEEN
1967 – 1 - 14 STAR CLUB - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 1:00  
1967 – 1 – 15 SUNDAY POP - GRUNDVIGSKOLEN SØBORG 19:30 – 23:30 MED RED SQUARES - BURGLARS
1967 – 1 - 20 CLUB A GO GO – DANSEHALLEN KØDBYEN KØBENHAVN 20:00 – 1:00 MED JAVALINS – JOE E. CARTER
1967 – 2 - 4 RANUM KRO – RANUM IDRÆTSFORENING RANUM VED LØGSTØR 20:00 – 1:00  
1967 – 2 - 5 BEAT HOUSE - MOULIN ROUGE SLAGELSE 16:00 – 20:00 2 X 45 MIN - MED BEEFEATERS & LIONS
1967 – 2 - 11 MARIENLYST SKOLE HELSINGØR 19:30 – 24:00  
1967 – 2 - 17 NY ØSTERGÅRD SKOLE VALBY 19:30 – 23:30  
1967 – 2 - 18 BEAT CLUB - KLINTEN FÅBORG 20:00 – 1:00  
1967 – 2 - 19 KAROLINE MÆLKEPOP ÅLBORG 14:00 – 18:00  
1967 – 2 - 19 HIT CLUB – DØVEHUSET HERNING 19:30 – 24:00  
1967 – 2 - 25 RESTAURANT SIESTA GLOSTRUP 19:00 – 19:30 1 X 30 MIN
1967 – 2 - 25 STAR CLUB - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 2 - 26 STAR CLUB - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 3 - ?? PLADEINDSPILNING - SONET - VANLØSE BIO VANLØSE   "ANGELA", "RUNAWAY" & "YELLOW BALLOON"
1967 – 3 - 1 DERES MODEHUS – NØRREGADE 16 RINGSTED 13:00 – 14:00 ÅBNING AF NY FORRETNING
1967 – 3 - 4 DANMARKSMESTERSKABET – HOLSTEBRO HALLEN HOLSTEBRO 20:00 – 23:00 1 X 45 MIN
1967 – 3 - 5 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 15:00 – 17:00, 19:00 – 23:00 LECIA & LUCIENNE & SCARLETS WITNESS SET
1967 – 3 - 11 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 22:30 – 1:00 SYMBOLS - FOUR BEATS - BODIES - WITNESS SET
1967 – 3 - 18 FOLEHAVENS UNGDOMSKLUB VALBY 20:00 – 24:00  
1967 – 3 - 22 TAJMER SHOW - HASLEV HALLEN HASLEV 19.00 - 24.00 MED DAVE DEE, DOZY, BECKY, MIKE & TECH - TOMMY P - SHOUTS - MONEY MAKERS
1967 – 3 – 23 GEELS KRO HOLTE 21:00 – 1:45  
1967 – 3 – 24 HEAT HOUSE – HÅNDVÆRKERFORENINGEN HELSINGØR 20:00 – 1:00  
1967 – 3 – 25 HIT HOUSE FREDERIKSBERG 19:00 – 23:30 LOLLIPOPS - BODIES - FOUR BEATS
1967 – 3 – 27 MOULIN ROUGE VANLØSE 21:00 – 24:00  
1967 – 4 – 1 HILLERØD UNGDOMSKOLE – FREDERIKSBORG BYSKOLE HILLERØD 20:00 – 24:00  
1967 – 4 – 8 GLADSAXE TEEN CLUB GLADSAXE    
1967 – 4 - 15 STAR CLUB - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 4 – 18 EMDRUPBORG SKOLE KØBENHAVN 19:00 – 23:00  
1967 – 4 – 20 MOON CLUB – HOTEL KARISE KARISE 19:00 – 24:00  
1967 – 4 – 22 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 18:30 – 23:45  
1967 – 4 – 23 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 4 – 29 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 14:00 – 18:00  
1967 – 4 – 29 HEAT HOUSE – INDUSTRIFORENINGEN HELSINGØR 20:00 – 2:00 MED RED SQUARES
1967 – 5 – 2 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 5 – 3 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 5 – 6 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 14:00 – 18:00  
1967 – 5 – 6 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 5 – 7 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 14:00 – 18:00  
1967 – 5 – 7 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 5 – 13 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 18:30 – 23:45  
1967 – 5 – 14 BEAT HOUSE – ENGELSTRUP FORSAMLINGSHUS ENGELSTRUP 19:00 – 24:00  
1967 – 5 – 15 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 18:30 – 23:45  
1967 – 5 – 17 BRØRUP POP CLUB BRØRUP 22:00 – 1:00  
1967 – 5 – 20 KATTEN ÅLBORG    
1967 – 5 – 21 KATTEN ÅLBORG    
1967 – 5 – 27 HEAT HOUSE – INDUSTRIFORENINGEN HELSINGØR 20:00 – 2:00 45 MIN - MED RED SQUARES - OX - MICK WALKERS - BURGLERS - MC.LEAWS - BUTTERFLIES - STONES THE FLOPPERS - SPIES
1967 – 5 – 27 VILLAGE POP CLUB – HOTEL KØBENHAVN HILLERØD 21:30 – 22:00 45 MIN
1967 – 5 – 28 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 18:30 – 23:45  
1967 – 5 – 29 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 18:30 – 23:45  
1967 – 6 – 3 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 24:00 – 4:30  
1967 – 6 – 3 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 18:30 – 23:45  
1967 – 6 – 4 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 18:30 – 23:45  
1967 – 6 – 10 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 6 – 11 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 6 – 17 YACTKLUBBEN FURESØEN – TELTPLADSEN V/JÆGERHUSET KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 7 – 1 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 7 – 2 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 7 – 8 HEAT HOUSE – INDUSTRIFORENINGEN HELSINGØR 20:00 – 2:00 5 X 45 MIN
1967 – 7 – 9 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 20:00 – 23:30  
1967 – 7 – 10 RÅGELEJE RÅGELEJE    
1967 – 7 – 15 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 7 – 16 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 7 – 21 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 7 – 22 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 7 – 23 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 7 – 25 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 7 – 29 HEAT HOUSE – INDUSTRIFORENINGEN HELSINGØR 20:00 – 2:00 5 X 45 MIN
1967 – 8 – 4 JONSTRUPLEJREN BALLERUP 20:00 – 1:00  
1967 – 8 – 5 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 20:00 – 23:30  
1967 – 8 – 6 PLACE PIGALLE – BAKKEN KØBENHAVN 20:00 – 23:30  
1967 – 8 – 12 REVENTLOVSPARKENS RESTAURANT LOLLAND 20:00 – 1:00  
1967 – 8 – 13 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 8 – 19 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 9 – 2 RINGSTED HALLEN – RIF RINGSTED 16:00 – 20:30 MED RED SQUARES – SCOUTS
1967 – 9 – 9 HEAT HOUSE – INDUSTRIFORENINGEN HELSINGØR 20:00 – 2:00 5 X 45 MIN
1967 – 9 – 14 FJORDVILLA ROSKILDE    
1967 – 9 – 16 GEELS KRO HOLTE 20:30 – 1:30  
1967 – 10 – 7 STORE AUDITORIUM TANDLÆGEHØJSKOLEN KØBENHAVN 20:00 – 1:00  
1967 – 10 – 21 GEELS KRO HOLTE 20:30 – 1:30  
1967 – 10 – 28 HELLERUP SKOLE HELLERUP UNGDOMSKLUB HELLERUP 19:00 – 24:00  
1967 – 10 – 29 BEAT PLACE JYDERUP    
1967 – 11 – 11 SPEAKEASY CLUB – KILDEMARKSSKOLEN NÆSTVED 20:00 – 24:00  
1967 – 11 – 12 HIT HOUSE – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 19:00 – 23:00 MIKE RAYNOR & CONDORS - CLAN - GUYS & DOLLS - FOUR ROSES - VOCES - BODIES - WITNESS SET - DAVE KEENE - BURGLARS
1967 – 11 – 15 POSTGÅRDEN – RINGSTED FRITIDSKLUB RINGSTED 21:00 – 24:00 MED MASSA BOOM
1967 – 11 – 18 LILLERØD SKOLE LILLERØD 20:00 – 24:00  
1967 – 11 – 19 FORUM KØBENHAVN 21:00 - 21:45 1 X 45 MIN
1967 – 11 – 19 JOMFRUBURET – STRØGET KØBENHAVN 14:00 – 18:00  
1967 – 11 – 25 HEAT HOUSE – INDUSTRIFORENINGEN HELSINGØR 1:30 – 3:30  
1967 – 12 – 2 CAPITOL CLUB – HOTEL KØBENHAVN HILLERØD 21:00 – 1:00  
1967 – 12 – 9 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1967 – 12 – 16 GLADSAXE TEENCLUB – EGEGÅRDSSKOLEN GLADSAXE 19:30 – 23:45 MED TROUBLEMAKERS - SPIES - LOBSTERS
1967 – 12 – 26 HIT HOUSE – FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 23:00 DAVE KEENE - BODIES
1967 – 12 – 31 HEAT HOUSE – INDUSTRIFORENINGEN HELSINGØR 21:00 – 2:00  
1668 – 1 – 6 SVINGING CIRCLE – HØNG HOTEL HØNG 20:00 – 1:00  
1968 – 1 – 13 HELLERUP UNGDOMSKLUB HELLERUP SKOLE HELLERUP 19:30 – 24:00  
1968 – 1 – 14 HOTEL AXELHUS NÆSTVED 14:00 – 18:00  
1968 – 1 – 14 HIT HOUSE – FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 21:30 TAGES - INCREDIBLE STRING BAND - P. BELLI & FOUR ROSES - EBONIES - SCARLETS - GUY & DOLLS - VOCES - BEEFEATERS - BETHOVENS - CLAN - VOCATIONS
1968 – 1 – 20 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 1 – 20 HIT HOUSE - FREDERIKSBERG KØBENHAVN 19:00 – 0:30 MED VOCATIONS - BURGLARS
1968 – 1 – 27 ODDER POPCLUB RESTAURANT SKOVBAKKEN ODDER 20:30 – 1:30  
1968 – 1 – 28 ASSENS ASSENS    
1968 – 2 – 1 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 2 – 2 STAR CLUB – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 2 - 3 STAR CLUB - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 2 - 4 STAR CLUB - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 2 - 9 LANGLINIE PAVILLIONEN KØBENHAVN    
1968 – 2 - 10 HELLERUP UNGDOMSSKOLE – GENTOFTE SKOLE KØBENHAVN 19:30 – 24:00 2 X 45 MIN + 1 X 60 MIN
1968 – 2 - 11 SM - ANLÆGSPAVILLIONEN RINGSTED   MED LOLLIPOPS
1968 – 2 - 16 SKOTTEGÅRDSSKOLEN KASTRUP SKOLE KASTRUP 20:00 – 24:00  
1968 – 2 - 17 NIMB KØBENHAVN 21:00 – 1:45 3 X 45 MIN - MED EBONIES
1968 – 2 - 18 NIMB KØBENHAVN 21:00 – 1:45 3 X 45 MIN
1968 – 2 - 23 SVENDBORG SVENDBORG    
1968 – 2 - 24 HEAT HOUSE - INDUSTRIFORENINGEN HELSINGØR 20:00 – 2:00  
1968 – 2 - 25 STAR CLUB - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 3 - 2 SORØ AKADEMI SORØ 19:00 – 24:00  
1968 – 3 - 3 SWINGING CIRCLE – DIANALUND HOTEL DIANALUND 16:00 – 21:00  
1968 – 3 - 5 NIMB KØBENHAVN 21:00 – 1:45 3 X 45 MIN - MED TOMMY P
1968 – 3 - 6 NIMB KØBENHAVN 21:00 – 1:45 3 X 45 MIN< - MED TOMMY P
1968 – 3 - 7 NIMB KØBENHAVN 21:00 – 1:45 3 X 45 MIN - MED TOMMY P
1968 – 3 - 8 NIMB KØBENHAVN 21:00 – 1:45 3 X 45 MIN - MED TOMMY P
1968 – 3 - 9 ÅLBORGHUS STATSGYMNASIUM ÅLBORG 19:30 – 0:30  
1968 – 3 - 14 ØSTRUP KRO ØSTRUP 20:00 – 24:00  
1968 – 3 - 15 KATTEN ÅLBORG    
1968 – 3 - 16 DANMARKSMESTERSKABET - HOLSTEBROHALLEN HOLSTEBRO   1 X 45 MIN
1968 – 3 – 23 GLADSAXE TEENCLUBS - EGEGÅRDSSKOLEN GLADSAXE 19:30 – 23:45 MED JACKPOTS - RHYTHM - BLUES SECTION
1968 – 3 - 29 BEATHOUSE SLAGELSE 20:30 - 0:30  
1968 – 3 – 30 PLADEINDSPILNING - METRONOME KØBENHAVN   ”LA LA LA” & ”GAMES WE PLAY”
1968 – 3 - 31 NIMB KØBENHAVN   ØVNING MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 2 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 3 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 4 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 5 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 6 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 7 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 9 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 10 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 11 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 12 HEAT HOUSE - HÅNDVÆRKERFORENINGEN HELSINGØR   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 13 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 15 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 16 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 17 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 18 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 19 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 20 NIMB KØBENHAVN   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 21 ALS POPCENTER – AFHOLDSHOTELLET ALS 14:00 – 18:00 MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 22 HOVEDGÅRDEN HOVEDGÅRD v/HORSENS   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 - 22 BOOM DANCING ÅRHUS   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 – 22 T.V. INDSPILNING ÅLBORG   MED BILLIE DAVIS
1968 – 4 – 24 HEAT HOUSE - HÅNDVÆRKERFORENINGNEN HELSINGØR 20.00 - 02.00 MED THE OUTSIDERS (UK)
1968 – 4 – 27 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 4 – 28 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 5 – 4 VILLAGE POP CLUB HOTEL KØBENHAVN HILLERØD 19:00 – 1:00 1 X 45 MIN
1968 – 5 – 4 VIRUM VIRUM    
1968 – 5 – 4 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 5 – 5 BEAT HOUSE – ANLÆGSPAVILIONEN RINGSTED 16:30 – 20:45 2 X 45 MIN – MED ROUND ABOUT & BEEFEATERS
1968 – 5 – 5 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 5 – 6 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 5 – 9 FREDERIKSSUND FREDERIKSSUND    
1968 – 5 – 10 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 5 – 11 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 5 – 12 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 5 – 16 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 5 – 17 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 5 – 18 OTTERUP HOTEL OTTERUP    
1968 – 5 – 22 HÅRBY PIGTRÅDSCENTER HÅRBY FORSAMLINGSHUS HÅRBY 20:00 – 24:00  
1968 – 5 – 23 KATTEN ÅLBORG    
1968 – 5 – 25 HEM FORSAMLINGSHUS HEM PR SKIVE 19:30 – 24:00  
1968 – 6 – 1 BATMAN CLUB – SDR. ANLÆG HERNING 20:00 – 1:00  
1968 – 6 – 2 UNGDOMSKLUBBEN BOBBY SØNDERBORG 19:00 – 23:00  
1968 – 6 – 3 REVENTLOVPARKENS RESTAURANT LOLLAND 15:00 – 15:45  
1968 – 6 – 3 COON CLUB – JORDLØSE FORSAMLINGSHUS JORDLØSE – FYN 19:00 – 24:00  
1968 – 6 – 6 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 6 – 7 NIMB KØBENHAVN    
1968 – 6 – 8 KASTRUP BOLDKLUB KASTRUP 19:00 – 23:00  
1968 – 6 – 9 MARSELISBORGHALLEN ÅRHUS   MED THE PRETENDERS
1968 – 6 – 12 BRØRUP POP CLUB – BRØRUP HOTEL BRØRUP 22:00 – 1:00  
1968 – 6 – 15 FORÅRSFEST – ØRBÆK HALLEN ØRBÆK 20:00 – 1:00 MED KURT ELLEGÅRDS KVARTET
1968 – 6 – 16 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 17 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 18 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 19 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 20 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 21 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 22 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 23 STOHOLM UNGDOMSFORENING – STOHOLM KRO STOHOLM 20:00 – 1:00 3 X 45 MIN – MED THE SOMEONES
1968 – 6 – 24 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 25 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 26 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 27 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 28 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 6 – 29 SJØRSLEV SOGNEGÅRD SJØRSLEV IDRÆTSFORENING SJØRSLEV 21:00 – 3:00 3 X 45 MIN
1968 – 6 – 30 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 1 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 2 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 3 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 4 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 5 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 6 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 7 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 8 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 9 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 10 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 11 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 7 – 12 PALLIS TIVOLI – DURSKUEPLADSEN SKALBORG V/ÅLBORG 20:00 – 24:00 3 X 45 MIN
1968 – 7 – 13 PALLIS TIVOLI – DURSKUEPLADSEN SKALBORG V/ÅLBORG 20:00 – 24:00 3 X 45 MIN
1968 – 7 – 14 PALLIS TIVOLI – DURSKUEPLADSEN SKALBORG V/ÅLBORG 20:00 – 24:00 3 X 45 MIN
1968 – 7 – 19 RØRVIG RØRVIG    
1968 – 7 – 20 STUDENTERFORENINGEN KØBENHAVN    
1968 – 7 – 23 PLADEINDSPILNING – METRONOME KØBENHAVN   LP DENNE DAG INDSPILLEDE VI MUSIKKEN OG VAR FÆRDIG OVER MIDDAG
1968 – 7 – 24 PLADEINDSPILNING – METRONOME KØBENHAVN   DENNE DAG INDSPILLEDE VI VOCALEN OG VAR FÆRDIG OVER MIDDAG
1968 – 7 – 26 RØRVIG RØRVIG    
1968 – 7 – 27 SKANDINAVIEN STEGE 21:00 – 2:00  
1968 – 7 – 28 BOX 72 ÅRHUS 20:30 – 1:00  
1968 – 7 – 31 BOX 72 ÅRHUS    
1968 – 8 – 1 ØSTRUP KRO ØSTRUP 20:00 – 24:00  
1968 – 8 – 2 FJORDFEST FESTPLADSEN RINGKØBING 19:30 – 0:30  
1968 – 8 – 3 HOTEL HARMONIEN HADERSLEV 20:00 – 1:00 MED GROUP ONE FIVE
1968 – 8 – 10 CLUB SEVEN – GELSTED KRO GELSTED – FYN 21:00 – 3:00 BLUES SYNDICATE
1968 – 8 – 11 DISCOTEK FÆRGEKROEN FREDERIKSSUND 20:00 – 24:00  
1968 – 8 – 17 THOMAS TIVOLI – FESTPLADSEN GENTOFTE 19:00 – 24:00  
1968 – 8 – 18 HAVNEFEST - FESTPLADSEN KORSØR KORSØR 15:30 – 18:00, 19:00 – 23:30  
1968 – 8 – 22 FREDERIKSVÆRK BYFEST – BRYDEKLUBBEN HEROS FREDERIKSVÆRK 19:30 – 23:00  
1968 – 8 – 24 CLUB STONED – INDUSTRIEN NYBORG NYBORG 21:00 – 2:00 4 X 45 MIN
1968 – 8 – 30 MUNDELSTRUP KRO MUNDELSTRUP    
1968 – 8 – 31 REIMER CLUB SØNDERBORG 20:00 – 1:00  
1968 – 9 – 1 DANSETTEN – TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 9 – 5 MOULIN ROUGE - JYLLINGEVEJ VANLØSE 20:00 – 24:00  
1968 – 9 – 7 NYKØBING MORS FRITIDSKLUB NYKØBING MORS 20:00 – 1:00  
1968 – 9 – 8 HOTEL PHØNIX ASSENS 14:30 – 17:30 1 X 45 MIN
1968 – 9 – 14 STARINLYS POPBAL – KONFEKTIONSFABRIKKEN V/HALLEN VOJENS 20:00 – 1:00 MED PER DICH
1968 – 9 – 15 HØJSLEV GÆSTGIVERGÅRD HØJSLEV 20:00 – 24:00  
1968 – 9 – 18 ASSURANDØERNESHUS AMALIEGADE KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 9 – 20 MOULIN ROUGE - JYLLINGEVEJ VANLØSE 20:00 – 24:00  
1968 – 9 – 21 CLUB ”VV” RESTAURANT SIESTA GLOSTRUP 20:00 – 1:00 3 X 75 MIN
1968 – 9 – 22 BRØNSHØJ-HUSUM UNGDOMSHUS BRØNSHØJ 20:00 – 23:00  
1968 – 9 – 28 RESTAURANT MARIELYST VÆGGERLØSE – FALSTER 24:00 – 1:00  
1968 – 9 – 29 A.T.P. KLUBBEN – HOTEL PHØNIX BRØNDERSLEV 20:00 – 1:00  
1968 – 9 – 30 VORUP UNGDOMSKLUB RANDERS 20:00 – 23:30  
1968 – 10 – 5 NAKSKOV POPKLUB NAKSKOV 21:00 – 2:00  
1968 – 10 – 6 KAROLINE MÆLKEPOP ÅLBORG 14:00 – 18:00  
1968 – 10 – 6 RESTAURANT KILDEN SÆBY 20:00 – 24:00  
1968 – 10 – 10 DANMARKS RADIO KØBENHAVN 12:00 – 16:00 INDSPILNING AF “NORDRING ” PROGRAM
1968 – 10 – 11 PLADEINDSPILNING – METRONOME KØBENHAVN   ”LET IT BE ME” & "DON'T TAKE IT SO HARD"
1968 – 10 – 11 ELEVRÅDET BIRKERØD KOMMUNESKOLE BIRKERØD 19:30 – 24:00  
1968 – 10 – 12 SKAL PAVILLONEN NIBE 20:00 – 1:00  
1968 – 10 – 13 KÆNGURU KLUBBEN – LIMFJORDSHALLEN LEMVIG 20:30 – 1:00  
1968 – 10 – 17 PUK – AMAGER KØBENHAVN    
1968 – 10 – 19 ROKLUBBEN SKJOLD KØBENHAVN 20:00 – 1:00  
1968 – 10 – 20 RESTAURANT SØPAVILLIONEN RØDBYHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 10 – 21 UNG 68 – FORUM KØBENHAVN 16:00 – 16:30, 20:00 – 20:30  
1968 – 10 – 26 SKÆRBÆK POWER CLUB NØRBYS HOTEL SKÆRBÆK – SØNDERJYLLAND 20:00 – 1:00 4 X 45 MIN
1968 – 10 – 27 GEISLERSGADES UNGDOMSKLUB KØBENHAVN 14:00 – 18:00  
1968 – 10 – 27 V.U.K. UNGDOMSGÅRDEN ABSALOSGADE KØBENHAVN 20:30 – 21:30 60 MIN
1968 – 10 – 31 DYNAMITE CENTER RESTAURANT HARMONIEN HADERSLEV 20:00 – 1:00  
1968 – 11 – 1 DYNAMITE CENTER TEATER HOTELLET SØNDERBORG 20:00 – 1:00  
1968 – 11 – 2 DYNAMITE CENTER - TEATER HOTELLET ÅBENRÅ 20:00 – 1:00  
1968 – 11 – 3 HÅRBY PIGTRÅDSCENTER HÅRBY FORSAMLINGSHUS HÅRBY – JYL. 19:30 – 20:15  
1968 – 11 – 5 STALDEN – ÅRHUS ÅRHUS    
1968 – 11 – 6 STALDEN – ÅRHUS ÅRHUS    
1968 – 11 – 7 STALDEN – ÅRHUS ÅRHUS    
1968 – 11 – 9 JUVI KLUBBEN – RAKLEVHALLEN KALUNDBORG 20:00 – 1:00 MED YES INDEED
1968 – 11 – 10 SORGENFRIVANG UNGDOMSKLUB VIRUM 14:00 – 17:30 3 X 45 MIN
1968 – 11 – 15 SCT JOHANNEGÅRDENS UNGDOMSKLUB KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1968 – 11 – 16 VORUP BOLDKLUB – SEKURRA HALLEN RANDERS 20:00 – 1:00  
1968 – 11 – 17 STRIB HALLEN MIDDELFART 18:00 – 22:00  
1968 – 11 – 23 HORNSLET IDRÆTSFORENING – HORNSLET GÆSTGIVERGÅRD HORNSLET 20:00 – 3:00 5 X 45 MIN – MED TENTATORS
1968 – 11 – 24 HEAT HOUSE - HÅNDVÆRKERFORENINGEN HELSINGØR 16:00 – 21:00 60 MIN - MED CHICKEN SHACK & PETER BELLI
1968 – 11 – 24 FJORDVILLA ROSKILDE 20:45 – 21:45 60 MIN – MED CHICKEN SHACK & PETER BELLI
1968 – 11 – 25 SØNDERBORG SØNDERBORG    
1968 – 11 – 26 KLOSTERMARKENS SKOLE – HÅNDVÆRKERFORENINGEN ÅLBORG 21:00 – 1:00  
1968 – 11 – 28 ØSTRUP KRO ØSTRUP V/ÅRS 20:00 – 24:00  
1968 – 11 – 30 GLADSAXE TEEN CLUB – EGEGÅRDSSKOLEN GLADSAXE 19:30 – 23:45 MED JOHN MAYALL & SOMEONES
1968 – 12 – 2 PILEGÅRDSSKOLEN KASTRUP 19:00 – 24:00  
1968 – 12 – 4 REVOLUTION – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN    
1968 – 12 – 5 RANDERS RANDERS    
1968 – 12 – 6 MUNDELSTRUP KRO MUNDELSTRUP 21:00 – 2:00  
1968 – 12 – 7 ENGOM FRITIDSKLUB ENGOM CENTRALSKOLE ENGOM V/VEJLE 20:00 – 1:00  
1968 – 12 – 8 SÆBY SÆBY    
1968 – 12 – 14 ROKLUBBEN SKJOLD KØBENHAVN 20:00 – 1:00  
1968 – 12 – 15 VIBY IDRÆTSFORENING – VIBY HALLEN VIBY V/ÅRHUS 21:00 – 24:00  
1968 – 12 – 25 NAKSKOV POPKLUB – SKANDINAVIEN NAKSKOV 21:00 – 2:00  
1968 – 12 – 26 NEW NAME CLUB – ODDERHALLEN ODDER 20:00 – 1:00  
1968 – 12 – 27 SKIVE UNGDOMSKLUB SKIVE 19:30 – 24:00  
1968 – 12 – 28 DISCOTEK 68 – ONSBJERG HOTEL SAMSØ 20:00 – 1:00  
1969 – 1 – 11 KIBÆK HIT CLUB – TROLHEDE KRO TROLDHEDE 20:00 – 1:00  
1969 – 1 – 12 EJEGOD SKOLEN NYKØBING FALSTER 19:00 – 24:00  
1969 – 1 – 18 ASMINDERØD SKOLE FREDENSBORG 19:00 – 24:00  
1969 – 1 – 19 BISPEBJERG KULTURCENTER BISPEBJERG 19:30 – 22:30  
1969 – 1 – 21 SEKSLØBEREN – FYNS FORUM ODENSE    
1969 – 1 – 22 SEKSLØBEREN – FYNS FORUM ODENSE    
1969 – 1 – 23 SEKSLØBEREN – FYNS FORUM ODENSE    
1969 – 1 – 24 SEKSLØBEREN – FYNS FORUM ODENSE    
1969 – 1 – 25 MARIAGER BOLDKLUB – SKOVPAVILLIONEN MARIAGER 21:00 – 2:00  
1969 – 1 – 26 GRENÅ UNGDOMSKLUB – ØSTRE SKOLE GRENÅ 15:00 – 17:45  
1969 – 1 – 31 SNEJBJERG UNGDOMSKLUB SNEJBJERG 19:30 – 24:00  
1969 – 2 – 1 FLAMINGO CLUB – ULLERSLEV KRO ULLERSLEV 21:00 – 2:00  
1969 – 2 – 2 RESTAURANT NATTERGALEN HADERSLEV 15:00 – 18:00  
1969 – 2 – 2 SØNDERBORG SØNDERBORG 20:00 – 23:00  
1969 – 2 – 3 LE CAROUSSEL – AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 2 – 4 LE CAROUSSEL – AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 2 – 5 LE CAROUSSEL – AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 2 – 7 MUNDELSTRUP KRO MUNDELSTRUP 21:00 – 2:00  
1969 – 2 – 8 HÅNDVÆRKERFORENINGEN ÅLBORG 21:00 – 21:45 45 MIN
1969 – 2 – 8 FORSAMLINGSBYGNINGEN SILKEBORG 23:45 – 0:30 45 MIN
1969 – 2 – 9 JOCKEY CLUB – KAROLINELUND ÅLBORG 14:00 – 18:00 4 X 45 MIN
1969 – 2 – 9 SVANELUNDEN HJØRRING 20:30 – 21:15 45 MIN
1969 – 2 – 9 GODTHÅB FORSAMLINGSHUS GODTHÅB 22:45 – 23:30 45 MIN
1969 – 2 – 10 REIMER CLUB SØNDERBORG 19:30 – 22:30  
1969 – 2 - 14 FREDERIKSBORG BYSKOLE HILLERØD 19:00 – 24:00  
1969 – 2 - 15 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 5:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 16 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 5:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 17 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 3:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 18 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 3:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 19 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 3:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 20 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 3:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 21 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 5:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 22 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 5:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 23 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 3:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 24 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 3:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 25 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 3:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 26 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 3:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 27 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 3:00 5 X 45 MIN
1969 – 2 - 28 TOP TEN - REBERBAHN HAMBURG 20:00 – 5:00 5 X 45 MIN
1969 – 3 - 1 SKAMBY GÆSTGIVERGÅRD SKAMBY 20:00 – 1:00  
1969 – 3 - 2 HOTEL DALGAS BRANDE 14:00 – 17:45 2 X 45 MIN
1969 – 3 - 2 KATTEN ÅLBORG    
1969 – 3 - 6 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 3 - 7 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 3 - 8 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 4:00 4 X 50 MIN
1969 – 3 - 13 RESTAURANT SEXLØBEREN FYNS FORUM ODENSE 21:15 – 1:00  
1969 – 3 - 14 JOCKEY CLUB - KAROLINELUND ÅLBORG 20:00 – 2:00 4 X 45 MIN
1969 – 3 - 15 ANLÆGSPAVILLIONEN SLAGELSE 2:15 – 3:00 45 MIN
1969 – 3 - 15 JUVI CLUB – RAKLEVHALLEN KALUNDBORG 20:00 – 1:00 MED ROCKING GHOST
1969 – 3 – 16 FJORDVILLA ROSKILDE 19:30 – 23:00  
1969 – 3 – 22 ROKLUBBEN SKJOLD KØBENHAVN 20:00 – 1:00 4 X 45 MIN
1969 – 3 - 23 PLADEINDSPILNING - METRONOME     ”DEAR MR. JONES” & ”ON A SATURDAY”
1969 – 3 - 24 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 3 - 25 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 3 - 26 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 3 - 27 SKOLEPATRULJERNE I RINGSTED - VALDEMARSKOLEN RINGSTED 20:00 – 24:00  
1969 – 3 - 29 KVÆRKEBY UNGDOMSSKOLE EJBY FORSAMLINGSHUS EJBY - SJ 19:00 – 24:00  
1969 – 4 - 2 VORUP UNGDOMSKLUB RANDERS 20:00 – 24:00  
1969 – 4 - 3 HORSENS-HAMMER IDRÆTSFOR. – LANGHOLT HOTEL LANGHOLT V/ÅLBORG 20:30 – 1:30  
1969 – 4 - 4 ÅLBORG ÅLBORG    
1969 – 4 - 5 NAKSKOV POPKLUB HOTEL SKANDINAVIEN NAKSKOV 21:00 – 2:00  
1969 – 4 - 7 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 4 - 8 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 4 - 9 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 4 - 12 KARISE POPKLUB – KARISE HOTEL KARISE 20:00 – 24:00  
1969 – 4 - 14 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 4 - 15 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 4 - 16 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 4 - 18 SCT. JOHANNEGÅRDENS UNGDOMSKLUB KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 4 - 19 HERNINGS SKOLER UNGDOMSBAL – HERNING HALLEN HAL A HERNING 20:00 – 24:00  
1969 – 4 - 20 PLACE PIGALLE - BAKKEN KØBENHAVN 14:00 – 18:00  
1969 – 4 - 20 REVOLUTION - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 21:00 – 3:30 5 X 30 MIN
1969 – 4 - 25 HOTEL SYLT HØJER 20:00 – 24:00  
1969 – 4 - 26 HIT CLUB – HOTEL TROLHØJ TROLHEDE 20:00 – 1:00  
1969 – 4 - 27 DISCOTHEQUE 23 - NORGESGADE 23 ESBJERG 19:00 – 23:00  
1969 – 4 - 29 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 4 - 30 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 5 - 1 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00 DIREKTE RADIO FRA TIVOLI
1969 – 5 - 2 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 3 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 4 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 5 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 6 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 7 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 8 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 9 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 10 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 11 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 12 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 13 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 14 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 15 DANSETTEN - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 5 - 16 NØRRELANDSSKOLEN HOLSTEBRO 19:00 – 24:00  
1969 – 5 - 17 FRITIDSCENTERET STORE KROG KASTRUP 19:00 – 24:00  
1969 – 5 - 18 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 5 - 19 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 5 - 20 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 5 - 21 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 5 - 23 BOX 72 ÅRHUS 20:00 – 2:00 6 X 30 MIN
1969 – 5 - 24 DISCOTEK 68 – ONSBJERG HOTEL SAMSØ 20:00 – 1:00  
1969 – 5 - 26 STRANDPAVILLIONEN NYKØBING MORS 20:00 – 1:00 4 X 45 MIN
1969 – 5 - 28 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 5 - 29 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 5 - 30 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 5 - 31 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 4:00 4 X 50 MIN
1969 – 6 - 4 HJØRRING HJØRRING   4 X 45 MIN
1969 – 6 - 5 REIMAR CLUB – KIRKE ALLE 8 SØNDERBORG 19:30 – 22:30 3 X 45 MIN
1969 – 6 - 6 RESTAURANT LAS VEGAS VEJLE 20:30 – 1:30 4 X 45 MIN
1969 – 6 - 7 POWER CLUB SKÆRBÆK SKÆRBÆK 20:00 – 1:00 MED DOWN SOUTH BLUES BAND
1969 – 6 - 8 OPPE-SUNDBY RØRBÆK IDRÆTSFORENING - FESTPLADSEN OPPE-SUNDBY    
1969 – 6 - 9 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 6 - 10 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 6 - 11 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 6 - 12 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 6 - 14 NAKSKOV POPKLUB HOTEL SKANDINAVIEN NAKSKOV 21:00 – 2:00  
1969 – 6 - 15 FJORDVILLA ROSKILDE 19:00 – 23:00  
1969 – 6 - 16 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 6 - 17 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 6 - 18 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 6 - 20 UNGDOMSKLUBBEN PORSHØJ HERNING 20:00 – 24:00  
1969 – 6 - 21 SALLING GYM- & UNGDOMSFOR. – SALLING HALLEN ROSLEV 21:00 – 2:00  
1969 – 6 - 22 GADEBJERG GADEBJERG V/VEJLE    
1969 – 6 - 23 AFGAMG TIL ISRAEL      
1969 – 6 - 24 ANKOMMER TIL ATHEN      
1969 – 6 - 25 AFGAMG MED FÆRGE FRA PIRÆUS   15:00  
1969 – 6 - 29 ANKOMMER TIL ISRAEL      
1969 – 7 - 1 ISRAEL ISRAEL    
INDTIL ISRAEL ISRAEL    
1969 – 8 - 31 ISRAEL ISRAEL    
1969 – 9 - 11 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 9 - 12 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 9 - 13 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 4:00 4 X 50 MIN
1969 – 9 - 14 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 9 - 18 ASSURANDØRERNES HUS - AMALIEGADE KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 9 - 19 SNEJBJERG UNGDOMSKLUB SNEJBJERG 20:00 – 24:00  
1969 – 9 - 20 AUNUNG HALLEN - DJURSLAND AUNUNG 20:00 – 1:00  
1969 – 9 - 21 VESTERBROS UNGDOMSGÅRD KØBENHAVN 20:30 – 21:30 60 MIN
1969 – 9 - 22 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 9 - 23 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 9 - 26 UNGDOMSKLUBBEN LUNDEN SILKEBORG 20:00 – 1:00  
1969 – 9 - 27 HORNSLET GÆSTGIVERGÅRD HORNSLET 20:00 – 3:00 MED PURPLE FLOWERS – LE CONDORS OG NINA – FALSE IMAGE - HALFWAY
1969 – 10 - 3 P.U.K. AMAGER KØBENHAVN 19:30 – 22:30 3 X 45 MIN
1969 – 10 - 4 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 4:00 4 X 50 MIN
1969 – 10 - 5 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 10 - 6 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 10 - 10 DISKOTEK TOP HIT SØNDERBORG 21:00 – 1:00  
1969 – 10 - 11 ØSTERVANGSSKOLEN RANDERS 19:30 – 0:30  
1969 – 10 - 12 STUDSGÅRD FORSAMLINGSHUS STUDSGÅRD V/HERNING 16:00 – 21:00 4 X 45 MIN
1969 – 10 - 13 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 10 - 14 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 10– 16 JUWI CLUB – TEKNISK SKOLE KALUNDBORG 19:00 – 24:00  
1969 – 10 - 17 BOX 72 ÅRHUS 20:30 – 1:30 6 X 30 MIN
1969 – 10 - 18 HOLSTEBRO HALLEN HOLSTEBRO 22:00 – 2:00  
1969 – 10 - 19 HØJSKOLEHJEMMET HJØRRING 20:00 – 1:00 4 X 45 MIN
1969 – 10 - 22 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 10 - 23 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 10 - 24 RESTAURANT CASINO STUBBEKØBING 20:00 – 1:00 4 X 45 MIN
1969 – 10 - 25 RINGE HALLEN RINGE   45 MIN
1969 – 10 - 26 REIMER CLUB – KIRKE ALLE SØNDERBORG 19:00 – 22:00  
1969 – 10 - 31 SATISFACTION - TEATERSALEN FREDERICIA 22:00 – 24:00 2 X 45 MIN – MED BURNING RED IVANHOE - BEEFEATERS
1969 – 11 - 1 UGGERSLEV-NR.HØJRUP UNGDOMSFOR. - SKAMBY GÆSTGIVERGÅRD SKAMBY - FYN 20:00 – 1:00  
1969 – 11 - 2 KÆNGURU CLUB - INDUSTRIHOTELLET LEMVIG 20:00 – 24:00  
1969 – 11 - 3 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 11 - 4 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 11 - 6 REVOLUTION - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 21:00 – 2:30 6 X 30 MIN
1969 – 11 - 7 REVOLUTION - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 21:00 – 2:30 6 X 30 MIN
1969 – 11 - 8 RISBJERGGÅRD HVIDOVRE 20:30 – 22:15 2 X 45 MIN
1969 – 11 - 8 FREDERIKSBORGHALLEN HILLERØD 23:45 – 1:00  
1969 – 11 - 9 HØJKÆR 41 BRØNDBYØSTER 19:30 – 23:30  
1969 – 11 - 14 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 11 - 15 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 4:00 4 X 50 MIN
1969 – 11 - 16 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 11 - 21 SCT. JOHANNEGÅRDENS UNGDOMSKLUB KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1969 – 11 - 22 BISPEBJERG UNGDOMSKLUB BISPEBJERG    
1969 – 11 - 25 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 11 - 26 LE CAROUSSEL - AXELTORV KØBENHAVN 20:00 – 2:00 3 X 50 MIN
1969 – 11 - 29 SAXKØBING UNGDOMSSKOLE SAXKØBING 19:00 – 24:00  
1969 – 12 - 4 HOLMEGÅRDSSKOLEN FENSMARK 19:30 – 23:30  
1969 – 12 - 5 HERLEV UNGDOMSKLUB HERLEV 19:30 – 23:30  
1969 – 12 - 6 BJERGBY IDRÆTSFORENING MØRKØV HOTEL MØRKØV 20:00 – 1:00  
1969 – 12 - 12 VU RUDS VEDBYKREDSEN – DIANALUND HOTEL DIANALUND 20:00 – 1:00 4 X 45 MIN
1969 – 12 - 13 NAKSKOV POP CLUB HOTEL SKANDINAVIEN NAKSKOV 21:00 – 2:00  
1969 – 12 - 14 HOTEL BALTIC NYKØBING FALSTER 16:00 – 17:00 MED BURNING RED IVANHOE - BURTON - STEP BY STEP - ROcK'N'ROLL,RIVIVAL SHOWBAND
1969 – 12 - 14 KARISE HOTEL KARISE 19:00 – 20:00 MED BURNING RED IVANHOE - BURTON - STEP BY STEP - ROcK'N'ROLL,RIVIVAL SHOWBAND
1969 – 12 - 20 DISQUETHEQUE SUREL – HOTEL SKANDINAVIEN RUDKØBING 20:00 – 1:30 6 X 30 MIN
1969 – 12 - 21 ROLSTED HALLEN ROLSTED - FYN 19:00 – 24:00 3 X 60 MIN
1969 – 12 - 26 JULEBUSSEN     MED BURNING RED IVANHOE – STEP BY STEP – ROCK’N’ROLL RIVAL SHOWBAND
1969 – 12 - 27 JULEBUSSEN     MED BURNING RED IVANHOE – STEP BY STEP – ROCK’N’ROLL RIVAL SHOWBAND
1969 – 12 - 28 JULEBUSSEN     MED BURNING RED IVANHOE – STEP BY STEP – ROCK’N’ROLL RIVAL SHOWBAND
1970 – 1 - 4 STUBBEKØBING STUBBEKØBING    
1970 – 1 - 10 HILLERØD HILLERØD    
1970 – 1 - 17 ALLESØ GYMNASTIKFORENING – ALLESØ HALLEN ALLESØ - FYN 20:00 – 1:00  
1970 – 1 - 18 HADERSLEV KOMMUNALE UNGDOMSSKOLE - KATEDRALSKOLEN HADERSLEV 15:00 – 18:00  
1970 – 1 - 22 VIBY UNGDOMSSKOLE PEDER SYV SKOLEN VIBY - SJ 20:00 – 23:45  
1970 – 1 - 23 SCT. JOHANNEGÅRDENS UNGDOMSKLUB KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1970 – 1 - 24 BISPEPARKENS UNGDOMSKLUB KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1970 – 1 - 29 ÅRHUS ÅRHUS    
1970 – 1 - 31 STORE KROG - AMAGER KØBENHAVN 19:00 – 24:00  
1970 – 2 - 6 DANSBORGSKOLEN HVIDOVRE 19:00 – 22:00  
1970 – 2 - 14 S.B.B.U. - ØBROGÅRDEN KØBENHAVN 19:00 – 24:00  
1970 – 2 - 19 HOLMEGÅRDSKOLEN FENSMARK 19:30 – 23:30  
1970 – 2 - 20 GERBRANDSSKOLEN - AMAGER KØBENHAVN 19:00 – 23:00  
1970 – 2 - 22 BRØNSHØJ-HUSUM UNGDOMSHUS BRØNSHØJ 20:00 – 23:00  
1970 – 2 - 26 RESTAURANT GROOVY - NYBROGADE KØBENHAVN 22:00 – 2:30 5 X 30 MIN
1970 – 2 - 27 RESTAURANT GROOVY - NYBROGADE KØBENHAVN 22:00 – 2:30 5 X 30 MIN
1970 – 2 - 28 RESTAURANT GROOVY - NYBROGADE KØBENHAVN 22:00 – 2:30 5 X 30 MIN
1970 – 3 - 6 RESTAURANT GROOVY - NYBROGADE KØBENHAVN 22:00 – 2:30 5 X 30 MIN
1970 – 3 - 7 RESTAURANT GROOVY - NYBROGADE KØBENHAVN 22:00 – 2:30 5 X 30 MIN
1970 – 3 - 12 RESTAURANT GROOVY - NYBROGADE KØBENHAVN 22:00 – 2:30 5 X 30 MIN
1970 – 3 - 13 RESTAURANT GROOVY - NYBROGADE KØBENHAVN 22:00 – 2:30 5 X 30 MIN
1970 – 3 - 14 KASTRUP SKOLE KASTRUP 20:00 – 24:00  
1970 – 3 - 19 RADIOINDSPILLNING – DK RADIO KØBENHAVN 9:00 – 14:00 RADIOPROGRAMMET DANSK BEAT
1970 – 3 - 19 RESTAURANT GROOVY - NYBROGADE KØBENHAVN 21:00 – 2:00 5 X 30 MIN
1970 – 3 - 20 VADUM UNGDOMSKLUB - CENTRALSKOLEN VADUM 19:30 – 24:00 4 X 45 MIN
1970 – 3 - 21 MOLSSKOLEN – EBELTOFT HALLEN EBELTOFT 20:00 – 20:45 45 MIN
1970 – 3 – 21 RØNDE UNGDOMSKLUB – RØNDE SKOLE RØNDE 21:30 – 1:00  
1970 – 3 - 22 SØPAVILLIONEN VAMPDRUP 20:00 – 1:00  
1970 – 3 - 24 TISTRUP UNGDOMSSKOLE TISTRUP SKOLE TISTRUP V/VARDE 20:00 – 24:00  
1970 – 3 - 25 HOTEL KLØVER ES HELLEVAD V/ÅBENRÅ 20:00 – 1:00  
1970 – 3 - 26 AVEDØRE BEAT CLUB – AVEDØRE SKOLE AVEDØRE 20:00 – 1:00 4 X 45 MIN
1970 – 3 - 28 NAKSKOV POPKLUB HOTEL SKANDINAVIEN NAKSKOV 21:00 – 2:00  
1970 – 4 - 4 ST. MERLØSE UNGDOMSFOR. – MERLØSE KRO ST. MERLØSE 20:00 – 1:00  
1970 – 4 – 11 IDRÆTSKLUBBEN FREM – SULDRUP KRO SULDRUP 21:00 – 1:30  
1970 – 4 – 16 JUVI CLUB – TEKNISK SKOLE KALUNDBORG 19:00 – 24:00  
1970 – 4 – 23 VIBY UNGDOMSSKOLE PEDER SYV SKOLEN VIBY – SJ. 20:00 – 24:00  
1970 – 4 – 24 RESTAURANT SKOVPAVILLIONEN ASSENS 21:00 – 2:00 4 X 45 MIN
1970 – 4 – 25 HADERSLEV KOMMUNALE UNGDOMSKLUB HADERSLEV 20:00 – 24:00  
1970 – 5 – 1 LISELEJE STRANDHOTEL LISELEJE 20:00 – 0:30 4 X 45 MIN + 30 MIN
1970 – 5 – 2 LISELEJE STRANDHOTEL LISELEJE 20:00 – 0:30 4 X 45 MIN + 30 MIN
1970 – 5 – 6 NÆSBY BOLDKLUB – NÆSBY STADION NÆSBY – FYN 20:00 – 1:00  
1970 – 5 – 7 MUNDELSTRUP KRO MUNDELSTRUP    
1970 – 5 – 9 SVENDBORG HANDELSSKOLE ELEVFORENING SVENDBORG 21:00 – 2:00  
1970 – 5 – 16 RESTAURANT LYNGEN – KLUDESKOEN ELLINGE LYNG-HØJBY – SJ. 20:00 – 1:00  
1970 – 5 – 30 NAKSKOV POP KLUB HOTEL SKANDINAVIEN NAKSKOV 21:00 – 2:00  
1970 – 5 – 31 SCT. JOHANNEGÅRDENS UNGDOMSKLUB KØBENHAVN 19:00 – 22:45  
1970 – 6 – 1 REVOLUTION – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 22:00 – 2:30 4 X 45 MIN
1970 – 6 – 2 REVOLUTION – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 22:00 – 2:30 4 X 45 MIN
1970 – 6 – 3 REVOLUTION – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 22:00 – 2:30 4 X 45 MIN
1970 – 6 – 4 REVOLUTION – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 22:00 – 2:30 4 X 45 MIN
1970 – 6 – 5 REVOLUTION – ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 22:00 – 2:30 4 X 45 MIN
1970 – 6 – 6 CLUB AGE – HOTEL BREDEBRO BREDEBRO 20:00 – 1:00  
1970 – 6 – 12 LISELEJE STRANDHOTEL LISELEJE 20:00 – 0:30 4 X 45 MIN + 30 MIN
1970 – 6 – 13 LISELEJE STRANDHOTEL LISELEJE 20:00 – 0:30 4 X 45 MIN + 30 MIN
1970 – 6 – 20 SKAMBY – IDRÆTSFORENINGEN TELT PÅ SPORTSPLADSEN SKAMBY – FYN 20:00 – 1:00  
1970 – 6 – 22 CLUB 6 – JERNBANEGADE KØBENHAVN 21:00 – 1:30 5 X 30 MIN
1970 – 6 – 23 CLUB 6 – JERNBANEGADE KØBENHAVN 21:00 – 1:30 5 X 30 MIN
1970 – 6 – 24 CLUB 6 – JERNBANEGADE KØBENHAVN 21:00 – 1:30 5 X 30 MIN
1970 – 6 – 25 CLUB 6 – JERNBANEGADE KØBENHAVN 21:00 – 1:30 5 X 30 MIN
1970 – 6 – 26 HEJLSMINDE BADEHOTEL HEJLSMINDE 20:00 – 1:00  
1970 – 6 – 27 HORNR IDRÆTSFORENING TELT PÅ FESTPLADSEN HORNE – FYN 20:00 – 1:00  
1970 – 7 – 1 CLUB 6 – JERNBANEGADE KØBENHAVN 21:00 – 1:30 5 X 30 MIN
1970 – 7 – 2 CLUB 6 – JERNBANEGADE KØBENHAVN 21:00 – 1:30 5 X 30 MIN
1970 – 7 – 3 CLUB 6 – JERNBANEGADE KØBENHAVN 21:00 – 4:30 8 X 30 MIN
1970 – 7 – 11 GILLELEJE BAKKEFEST BEATHALLEN FESTPLADSEN GILLELEJE 20:00 – 1:00  
1970 – 7 – 17 LISELEJE STRANDHOTEL LISELEJE 20:00 – 0:30 4 X 45 MIN + 30 MIN
1970 – 7 – 18 LISELEJE STRANDHOTEL LISELEJE 20:00 – 0:30 4 X 45 MIN + 30 MIN
1970 – 7 – 25 KØGE FIRMASPORT – FESTPLADSEN KØGE 21:00 – 1:00  
1970 – 7 – 31 BYFESTEN I HANSTHOLM – FESTPLADSEN HANSTHOLM 20:00 – 24:00  
1970 – 8 – 1 BYFESTEN I ÅRSLEV – FESTPLADSEN ÅRSLEV – FYN 21:00 – 2:00  
1970 – 8 – 9 MÅLØV BOLDKLUB DANSETELTET PÅ FESTPLADSEN MÅLØV 20:00 – 24:00 + ANDET BAND FØRSTE JOB MED JOHN ROGER IGEN BAG TROMMERNE
1970 – 8 – 22 GLAMSBJERG IDRÆTSFORENING – FESTPLADSEN GLAMSBJERG – FYN 20:00 – 1:00  
1970 – 8 – 28 ERHVERVSKONTORET GÅGADEN I HOBRO HOBRO 17:00 – 18:00 INDVIELSE AF GÅGADE
1970 – 8 – 28 DE SAMVIRKENDE IDRÆTSFORENINGER TINGHALLEN VIBORG 20:00 – 1:00 45 MIN + MED 4 ANDRE BANDS
1970 – 9 – 11 FREDERICIA FREDERICIA 20:00 – 1:00  
1970 – 9 – 12 CLUB FIVE – VEMMELEV FORSAMLINGSHUS VEMMELEV 20:00 – 1:00  
1970 – 9 – 18 P.U.K. – AMAGER KØBENHAVN 21:45 – 22:45 60 MIN
1970 – 9 – 19 ÅRUP BOLDKLUB – ÅRUP HALLEN ÅRUP – FYN 20:00 – 1:00  
1970 – 9 - 20 VALSØLILLEGÅRDEN JYSTRUP 20:00 – 24:00  
1970 – 10 – 3 GIMSING UNGDOMSKLUB GIMSING SOGNEGÅRD STRUER 19:30 – 24:00  
1970 – 10 – 9 BRYGGEN UNGDOMSKLUB KØBENHAVN    
1970 – 10 – 10 HJØRRING KOMMUNALE UNGDOMSKLUB – DYRESKUEHALLEN HJØRRING 20:00 – 1:00  
1970 – 10 – 13 STORE KROG – AMAGER KØBENHAVN 19:00 – 22:00 30 MIN
1970 – 10 - 14 PLADEINDSPILNING TOMMY SEEBACH’S STUDIE KØBENHAVN   “IT’S NOT FAIR” & “SOUTHERN MAN”
1970 – 10 - 17 VAMDRUP POPKLUB VAMDRUP    
1970 – 10 - 22 SLAGTERISKOLEN ROSKILDE 21:00 – 1:00 4 X 45 MIN
1970 – 10 - 23 SCT. .JOHANNEGÅRDENS UNGDOMSKLUB KØBENHAVN 20:00 – 24:00  
1970 – 10 - 27 HCA DRESS – REKLAMEFILM – BRØNDERSLEV HALLEN BRØNDERSLEV    
1970 – 10 - 29 BAGSVÆRD SKOLE BAGSVÆRD 19:30 – 23:30  
1970 – 10 - 31 RINGSTED UNGDOMSKLUB RINGSTED 20:00 – 24:00  
1970 – 11 - 1 REVOLUTION - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 21:15 – 2:30 4 X 45 MIN
1970 – 11 - 2 REVOLUTION - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 21:15 – 2:30 4 X 45 MIN
1970 – 11 - 7 JUVI CLUB - RAKLEVHALLEN KALUNDBORG 20:00 – 1:00 MED DICK & FREDDIE LOVING
1970 – 11 - 13 GAUERSLUND UNGDOMSSKOLE – GAUERSLUND SKOLE GAUERSLUND PR. BØRKOP 20:30 – 0:30  
1970 – 11 - 14 SØNDERSØ UNGDOMSKLUB – SØNDERSØ SKOLE SØNDERSØ - FYN 20:00 – 1:00  
1970 – 11 - 15 REVOLUTION - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 21:15 – 24:00 45 MIN - FØDSELSDAGSKONCERT
1970 – 11 - 29 BRØNSHØJ - HUSUM UNGDOMSGÅRD BRØNSHØJ 19:30 – 23:00 3 X 45 MIN + 30 MIN
1970 – 12 - 17 STEVNSGADE SKOLE KØBENHAVN 19:30 – 23:30  
1970 – 12 - 18 HERFØLGE UNGDOMSKLUB – HERFØLGE SKOLE - GUTTERNES BADEKAR HERFØLGE 21:00 – 24:00  
1970 – 12 - 26 ÅRUP BOLDKLUB – ÅRUP HALLEN ÅRUP - FYN 20:00 – 21:00  
1970 – 12 - 27 IDRÆTSFORENINGEN FREM SULDRUP KRO SULDRUP 21:00 – 2:00  
1971 – 1 - 7 KLUBHOTELLET KORSØR KORSØR 21:00 – 0:30 4 X 30 MIN
1971 – 1 - 9 STORE KROG UNGDOMSKLUB KASTRUP 19:00 – 24:00  
1971 – 1 - 16 HOLTBJERG UNGDOMSKLUB HERNING 20:00 – 1:00  
1971 – 1 - 19 KALUNDBORGHALLEN KALUNDBORG 20:00 – 1:00  
1971 – 2 - 5 REVOLUTION - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:15 – 2:30 4 X 45 MIN
1971 – 2 - 6 REVOLUTION - ÅBOULEVARDEN KØBENHAVN 20:15 – 2:30 4 X 45 MIN
1971 – 2 - 12 BRYGGEN KØBENHAVN    
1971 – 2 - 14 EJBY UNGDOMSKLUB NR. ÅBY HALLEN NR. ÅBY 20:00 – 24:00  
1971 – 2 - 17 BAGSVÆRD SKOLE BAGSVÆRD 19:30 – 23:30  
1971 – 2 - 19 RØDOVRE GYMNASIUM RØDOVRE 20:00 – 0:30 4 X 45 MIN
1971 – 3 - 6 IDRÆTSFORENINGEN SKOVDALEN – OTTERUP HALLEN OTTERUP 20:00 – 1:00  
1971 – 3 - 12 YOUNG CORNER - MOULIN ROUGE SLAGELSE 16:00 – 17:00  
1971 – 3 - 19 P.U.K. - AMAGER KØBENHAVN 21:00 – 23:00 2 X 45 MIN
1971 – 3 - 20 TOFTEGÅRDSSKOLENS FORÆLDREFORENING ØLSTYKKE 19:00 – 24:00  
1971 – 3 - 26 FREDERICIA KOMMUNALE UNGDOMSSKOLE – FREDERICIA TEATER FREDERICIA 20:00 – 1:00  
1971 – 3 - 27 NØRRE ÅBY UNGDOMSKLUB NR. ÅBY - FYN 20:00 – 24:00  
1971 – 3 - 28 BRØNSHØJ-HUSUM UNGDOMSG. - FREDERIKSSUNDVEJ BRØNSHØJ 19:30 – 23:00 3 X 45 MIN + 30 MIN
1971 – 4 - 9 HEJLSMINDE KYSTHOTEL HEJLSMINDE 20:00 – 1:00 4 X 45 MIN
1971 – 4 - 10 KOLDING IDRÆTSFORENING K.I.F. HALLEN KOLDING 20:30 – 0:30  
1971 – 4 - 17 SVENDBORG HANDELSSKOLE HOTEL TROENSE VINDEBY - TÅSINGE 21:00 – 2:00  
1971 – 4 - 24 NORDBORG NORDBORG - ALS    
1971 – 4 - 30 DRAGSHOLM UNGDOMSSKOLE – ENGELSTRUP FORSAMLINGSHUS GREVINGE 19:00 – 1:00 MED ANDET BAND
1971 – 5 - 8 BENLØSE IDRÆTSFORENING – RINGSTED HALLEN RINGSTED 20:00 – 2:00 MED LIFE U.K.
1971 – 5 - 15 YOUNG CORNER – MOULIN ROUGE SLAGELSE 21:30 – 2:30 5 X 45 MIN
1971 – 5 - 16 HUSET RINGSTED 20:00 – 24:00 5 X 45 MIN
1971 – 5 - 28 STORE KROG - AMAGER KØBENHAVN 21:00 – 1:00  
1971 – 5 - 29 KNABSTRUP IDRÆTSFORENING – KNABSTRUP HALLEN KNABSTRUP 21:00 – 2:00 2 X 30 MIN + 45 MIN MED SVEND NICOLEJSEN
1971 – 6 - 11 HOTEL PHØNIX ST. HEDDINGE 20:00 – 24:00  
1971 – 6 - 12 LUNDE S.G. & IDRÆTSFORENING – LUNDE SOGNEGÅRD LUNDE - FYN 21:00 – 2:00  
1971 – 6 - 15 UNGDOMSKLUBBEN STAMPEN HØRSHOLM 19:30 – 23:00 3 X 45 MIN
1971 – 6 - 16 HOTEL KØBENHAVN HILLERØD 20:00 – 23:20 3 X 50 MIN
1971 – 6 - 19 ÅRUP BOLDKLUB – ÅRUP HALLEN ÅRUP - FYN 20:00 – 1:00  
1971 – 6 - 25 KRUDTHUSET - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00 4 X 30 MIN
1971 – 6 - 26 KRUDTHUSET - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00 4 X 30 MIN
1971 – 6 - 27 KRUDTHUSET - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00 4 X 30 MIN
1971 – 6 - 28 KRUDTHUSET - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00 4 X 30 MIN
1971 – 7 - 23 FJELLERAD KRO GISTRUP 20:00 – 1:00  
1971 – 8 - 7 SVEBØLLE BOLDKLUB SVEBØLLE HALLEN SVEBØLLE 21:00 – 2:00  
1971 – 8 - 14 ANSAGER GYMNASTIKFORENING – ANSAGER HOTEL ANSAGER 21:00 – 2:00  
1971 – 8 - 15 RONALDS FESTIVAL TIVOLI TELT PÅ FESTPLADSEN NÆSTVED 19:00 – 24:00  
1971 – 8 - 26 KRUDTHUSET - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00 4 X 30 MIN
1971 – 8 - 27 KRUDTHUSET - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00 4 X 30 MIN
1971 – 8 - 28 KRUDTHUSET - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00 4 X 30 MIN
1971 – 8 - 29 KRUDTHUSET - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00 4 X 30 MIN
1971 – 8 - 30 KRUDTHUSET - TIVOLI KØBENHAVN 20:00 – 24:00 4 X 30 MIN
1971 – 9 - 10 NÆSTVED KOMMUNALE UNGDOMSSKOLE NÆSTVED 19:00 – 24:00  
1971 – 9 - 16 JUVI CLUB - VÆNGET KALUNDBORG 20:00 – 24:00  
1971 – 9 - 19 VESTERBROS UNGDOMSKLUB - ABSALONSGADE KØBENHAVN 20:00 – 23:00  
1971 – 10 - 3 RESTAURANT FJORDVILLA ROSKILDE 21:00 – 22:30 60 MIN – MED TOYSHOP U.K. & LIFE U.K.
1971 – 10 - 8 K.K.A.F. – BORUP KRO BORUP 21:15 – 2:00  
1971 – 10 - 9 HOTEL KØBENHAVN HILLERØD 20:00 – 1:00 3 X 45 MIN
1971 – 10 - 14 HADERSLEV KOMMUNALE UNGDOMSKLUB HADERSLEV 20:00 – 24:00  
1971 – 10 - 17 VAMDRUP POPKLUB VAMDRUP 20:00 – 1:00  
1971 – 10 - 22 BOX 72 - FREDERIKSGADE ÅRHUS 20:00 – 3:00 6 X 30 MIN
1971 – 10 - 23 BOX 72 - FREDERIKSGADE ÅRHUS 20:00 – 3:00 6 X 30 MIN
1971 – 10 - 30 HELLERUP HELLERUP 20:00 – 24:00  
1971 – 11 - 7 NYKØBING FALSTER UNGDOMSKLUB - EJEGODSKOLEN NYKØBING FALSTER 18:30 – 23:00  
1971 – 11 - 13 SVANNINGE S.G. & IDRÆTSFOR. – SVANNINGE SOGNEGÅRD SVANNINGE - FYN 21:00 – 2:00  
1971 – 11 - 20 SKAMBY GÆSTGIVERGÅRD SKAMBY - FYN 21:00 – 1:30 4 X45 MIN
1971 – 12 - 4 HUSETS FØDSELSDAG - VALDEMARSKOLEN RINGSTED 15:00 – 1:00 3 X 45 MIN - MED CULPEPPERS ORCHARD + ANDRE
1971 – 12 - 9 BORGERDIGETSKOLEN - BORGERDYDEN HVIDOVRE 19:00 – 23:00  
1971 – 12 - 10 NØRRE SKOLE - BOGØSGADE NYKØBING FALSTER 20:00 – 24:00  
1971 – 12 - 26 FREE FASHION – HOTEL SAXKØBING SAXKØBING   2 X 45 MIN
1971 – 12 - 26 FREE FASHION – HOTEL KARISE KARISE   2 X 45 MIN
1977 – 10 - 30 HOTEL POSTGÅRDEN RINGSTED 15:00 – 20:00 5 x 45 MIN - REUNION KONCERT
1989 – 10 - 18 RINGSTED KONGRESCENTER RINGSTED 22:45 – 22:30 60 MIN - REUNION KONCERT

Der mangler sikkert oplysninger til flere spillesteder:

STAR CLUB - LE CAROUSSEL - REVOLUTION - GROOVY - PLACE PIGALL - NYHAVN

Dette skyldes at vi ikke altid havde kontrakter til disse spillesteder, så oplysninger er velkomne,
også oplysninger hvis man mener der er fejl i planen.

Mangler også datoerne på hvornår vi indspillede:

RETTET D. 01-04-2006
RETTET D. 01-12-2007 33 SPILLEJOB TILFØJET
RETTET D. 14-05-2008 4 SPILLEJOB TILFØJET + 4 RETTELSER
RETTET D. 06-11-2009 5 SPILLEJOB TILFØJET + 7 RETTELSER
RETTET D. 12-10-2010 1 SPILLEJOB TILFØJET + 11 RETTELSER
RETTET D. 13-05-2017 1 SPILLEJOB TILFØJET + 3 RETTELSER